Szklarska Poręba jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez fanów zimowego szaleństwa. Mnogość tras i ośrodków sprawia, że każdy narciarz i snowboardzista znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszystkim tym, którzy mają w planach wyjazd na narty w te rejony, podpowiadamy jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić.

Stok Wesoła Górka

Początkujący i średnio zaawansowani narciarze powinni wypróbować stok Wesoła Górka. Jest to znakomite miejsce do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, ponieważ na miejscu znajduje się szkółka narciarska. Ponadto stok jest bardzo łagodny i nie powinien sprawiać problemów osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Wielkim atutem jest stałe naśnieżanie wyciągu i nocne oświetlenie. Dzięki temu można cieszyć się jazdą nawet do późnych godzin nocnych. W przerwie między zjazdami warto odwiedzić Ski Bar, gdzie można coś zjeść i uzupełnić płyny.

Ski Arena Szrenica

Niniejszy ośrodek jest jednym z największych w Karkonoszach. Na narciarzy czeka tutaj mnóstwo zróżnicowanych poziomem tras zjazdowych w tym nartostrady. Początkujący powinni skierować swoją uwagę na łagodne trasy zjazdowe, takie jak Puchatek i Hala Szrenicka. Dla najbardziej zaawansowanych narciarzy czeka bardzo trudna trasa FIS – oznaczona czarnym kolorem. Podobnie jak w Wesołej Górce, znajduje się tutaj szkółka narciarska. Amatorzy snowboardu i nart mogą szkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Szkółka jest polecana również najmłodszym miłośnikom sportów zimowych. W razie, gdyby narty się znudziły, niedaleko wyciągów znajdują się restauracje i inne atrakcje widokowe.

Stok Nartolandia

Nartolandia to łatwy stok, przygotowany z myślą o początkujących. Miejsce to szczególnie należy polecić najmłodszym, gdyż ośrodek jest pod każdym względem dostosowany do dzieci. Można skorzystać z usług przedszkola narciarskiego lub zimowego placu zabaw. Wszystkie te atrakcje są dostępne pod okiem doświadczonych animatorów i instruktorów. Miejsca dla dzieci są dobrze wydzielone i zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo. Nartolandia jest również świetna dla dobrych narciarzy, którzy mają dosyć wymagających tras i chcą się trochę zrelaksować w rodzinnym gronie. Na stoku znajduje się wyciąg talerzykowy 125m oraz wyciąg linowy 75m. Stoki są oświetlone, więc można z nich korzystać również po zmroku, a to najlepsza pora na jazdę. Amatorzy mogą wziąć lekcje w szkółce narciarskiej i snowboardowej. Dla osób nieposiadających własnego sprzętu czeka wypożyczalnia Skki Trikke. Po całym dniu jazdy można również odpocząć przy grillu. Stok znajduje się 150m od ośrodka Ski Arena Szrenica, więc można odwiedzić obie stacje za jednym razem. Parking przy stoku Nartolandia jest płatny.

Wyciągi Narciarskie w Dolinie Szczęścia

Kolejne świetne miejsce do nauki jazdy na snowboardzie i nartach. Stok w Dolinie Szczęścia jest łagodnie nachylony, dlatego zaleca się go wszystkim adeptom. Na miejscu znajduje się dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu, a także profesjonalni instruktorzy. Trasy przez całą zimę są tutaj naśnieżane i utrzymywane w doskonałym stanie, dlatego nie trzeba martwić się o warunki. Wyciągi w Dolinie Szczęścia są świetnym rozwiązaniem dla większych grup, które chcą spędzić wspólny czas w miłej atmosferze. Warto dodać, że dla gości pensjonatu Doliny Szczęścia czekają specjalne zniżki na karnety i sprzęt w wypożyczalni.

Stacja Narciarska Pietkiewiczówka

Pietkiewiczówka to stacja narciarska, na której znajdują się dwa wyciągi orczykowe i oświetlony stok. To miejsce szczególnie poleca się rodzinom z dziećmi, ponieważ najmłodsi mogą skorzystać z oferty przedszkola narciarskiego. Na nieco starszych, ale wciąż początkujących narciarzy czekają oczywiście instruktorzy. Warto wspomnieć, że stok jest łagodny i dobrze nadaje się jako miejsce do rozpoczęcia przygody z nartami bądź snowboardem. Jeśli nie mamy swojego sprzętu, do dyspozycji pozostaje wypożyczalnia. Przy wyciągach znajduje się parking, dlatego przyjezdni nie będą mieli problemów z pozostawieniem pojazdu.