Sezon zimowy w pełni. Wielu miłośników białego szaleństwa szykuje się na wyjazd na narty, Dobrym miejscem jest Szklarska Poręba. Jest tam dostępne wiele tras dla mniej lub bardziej zaawansowanych, znajduje się tam także wypożyczalnia nart szklarska poręba i wypożyczalnia snowboard szklarska. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu i dopiero zaczynają przygodę ze sportami zimowymi z pewnością znajdą tam miejsce dla siebie.

Od czego zacząć przygodę z nartami?

Przygodę z nartami można zacząć w każdym wieku. Jednak, aby maksymalnie ułatwić sobie to zadanie i uniknąć ewentualnych kontuzji, dobrze jest wcześniej rozpocząć odpowiednie przygotowania. Duże znaczenie ma przygotowanie fizyczne. Warto zdecydować się na ćwiczenia, które wzmocnią kolana. Kolejną kwestią jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki niemu w razie jakiś kontuzji czy zniszczeń nie będziemy narażeni na dodatkowe koszta.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o sprzęt i strój narciarski. Wybierając się pierwszy raz na narty nie warto kupować wyposażenia. Jeżeli się okaże, że taki rodzaj aktywności fizycznej nie jest dla nas, nie będzie szkoda wydanych pieniędzy. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia. Szklarka Poręba narty to najlepsze miejsce, w którym można rozpocząć naukę. Specjaliści pomogą dobrze dobrać narty, buty i inne elementy, a wykwalifikowani instruktorzy pomogą postawić pierwsze kroki na stoku.

Najlepsze miejsca dla narciarzy w Szklarskiej Porębie

Wielu miłośników białego szaleństwa zgodnie twierdzi, że Szklarska Poręba to prawdziwy raj dla narciarzy. Na terenie miasta znajduje się wiele ciekawych miejsc dla mniej lub bardziej zaawansowanych. Jednym z nich jest Ski Arena Szrenica. Jest to jeden z największych i najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na terenie Karkonoszy. Wszystkie osoby, które uwielbiają białe szaleństwo mają tam do wykorzystania kilkanaście kilometrów tras, które regularnie są dośnieżane. Charakteryzują się one także bardzo różnym stopniem trudności. Na terenie ośrodka działają także koleje liniowe i wyciągi, które mają naprawdę bardzo dużą przepustowość.

Kolejnym popularnym ośrodkiem jest Wesoła Górka. Dostępne są tam trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z białym szaleństwem z pewnością docenią trasy o lekkim, łagodnym nachyleniu. Wszystkie stoki są dośnieżane i oświetlone, dlatego można na nich spędzać czas nawet późnym popołudniem. W ośrodku Wesoła Górka znajduje się także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowbordowego. Istnieje też możliwość skorzystania z lekcji z profesjonalnym trenerem.

Wybierając się na narty do Szklarskiej Poręby warto także wziąć pod uwagę Ośrodek Sportów Zimowych Babiniec, który mieści się w Jakuszycach. Oferuje on orczykowy wyciąg i dwie trasy zjazdowe, które swoim poziomem trudności są dopasowane do osób początkujących i średnio zaawansowanych. Z powodzeniem mogą się tam wybrać całe rodziny. Pod okiem trenerów nawet najmłodsi mogą stawiać pierwsze kroki na śniegu.

Dobrym miejscem w Szklarskiej Porębie jest także Wyciąg Wiciarka. Znajduje się ona niedaleko centrum miasta, w leśnej okolicy. Nachylenie stoku jest dość łagodne dzięki czemu, można się tam wybrać całymi rodzinami, także z małymi dziećmi. W ośrodku zatrudniony jest instruktor, który z pewnością nauczy podstaw i pokaże jak bezpiecznie szusować po stoku. Warto jednak podkreślić, że na tych trasach nie ma sztucznego naśnieżania, dlatego stoki mogą działać tylko kiedy panują odpowiednie warunki pogodowe.

Wybierając się na ferie zimowe do Szklarskiej Poręby warto także wypróbować skituring. Narty skiturowe szklarska to niebywała atrakcja. Wystarczy wypożyczyć odpowiedni sprzęt, aby móc wybrać się na wędrówki po górach na nartach. Okolice są bardzo zachwycające i z pewnością każdy znajdzie dla siebie jakąś trasę. Jest to wspaniała okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu. Spacery na nartach wzmacniają mięśnie całego ciała.